Home

Expositie ZT Collectief bij Tankstation: Leven is kort, Kunst is lang

Opening 9 Mei 17.00, Deurningerstraat 28 Enschede.

Openingswoord door Ernst bergboer, muzikale omlijsting Ukelelelust.

9 mei t/m 1 juni Openingstijden dinsdag en donderdag 17.00 tot 20.00 uur, zaterdag en zondag 14.00 tot 17.00 uur

Enschedees Kunstcollectief exposeert werk over leven, groei en vergankelijkheid.

De Enschedese kunstenaars van het ZT-collectief waren aangedaan door het treurige relaas van de 104 Anna Paulownabomen aan de Museumlaan in Enschede, die eerst zo prachtig paars bloeiden maar al snel wegkwijnden en gekapt moesten worden. De bomen werden aanleiding voor divers werk. Variërend van een installatie met aandacht voor het verzamelen en categoriseren van de zaden van deze bomen, een poging deze bomen nieuw leven te geven door ze vol aandacht weer op te kweken en gebrandschilderd glas met de zaadhulzen erop tot meer afgeleid werk dat aan het thema leven, groei en vergankelijkheid verbonden is. Zoals; vliegen die zichzelf gevangen houden in een lichtbundel tot de dood erop volgt en groot tekenwerk over tegelijkertijd afscheid nemen en vasthouden aan een geliefde overledene.

De kunstenaars van het ZT-Collectief komen maandelijks  bijeen, in die gesprekken inspireren zij elkaar en werken zij regelmatig toe naar gezamelijke exposities en projecten. Zij werken met uiteenlopende disciplines, en laten zich inspireren door hun gezamenlijke achtergrond: de opleiding aan de kunstacademie AKI ArtEZ in Enschede.

Het Collectief bestaat uit:

Martine Berkenbosch        www.martineberkenbosch.nl
Johanna Mutter                  www.johannamutter.nl
Jeanine Wubbels                ww w.jeaninewubbels.nl
Katinka Hamming             www.hammingkunst.nl
Annette Krijnen                  www.annettekrijnen.nl
Christel Burghoorn            www.christelburghoorn.nl/
Danielle Spoelman             http://www.daniellespoelman.nl

Website ZT-Collectief: https://ztkunst.wordpress.com